זהו, הוחלט להציע נישואין וכעת אפילו הגיע הזמן לבחור טבעת? אנו מאחלים לכם את כל הטוב שבעולם, וריכזנו עבורכם כמה טיפים ודגשים בכל מה שקשור לבחירת טבעת נישואין. עם המידע הבא תוכלו לא רק לדייק את בחירת הטבעת, אלא גם לחסוך כסף ברכישה.

בחירת טבעת נישואין היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שתקבלו בחייכם, אולי למעט החלטת רכישת הדירה שלכם ביחד בעתיד. ולא מדובר רק בבחירת טבעת לעצמכם, אלא צריך לחשוב על בן או בת הזוג שלך, ומה הוא או היא היו רוצים לעצמם. אמנם לא קל לקלוע לטעמם של אחרים, אפילו אם אנחנו מכירים אותם, אבל בעזרת הטיפים הבאים נעשה סדר בנושא רכישת טבעות נישואין מסוגים שונים.

מה לקחת בחשבון ברכישת טבעת נישואין?

החתונה מתקרבת ועדיין אין לכם טבעת? הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא המתכת שממנה אתם רוצים שהטבעת תהיה עשויה. שלוש המתכות הנפוצות ביותר הן פלטינה, זהב וטיטניום, אבל ישנם גם סוגים אחרים של סגסוגות מתכות.

באופן כללי, פלטינה היא מתכת יקרה מאוד שאינה מוכתמת או מתבלה בטווח הארוך, בעוד כי זהב הוא אופציה משתלמת יותר עם הרבה איכויות שונות. כשאומרים “משתלמת”, הכוונה היא שזהב הוא מתכת שאינה מצריכה שום תחזוקה לאורך הזמן, למרות מחיר טבעות אלו, שכידוע, גבוה יותר.

כיצד נקבע מחיר טבעות נישואין?

בהתאם לאופן שבו הזהב מעורבב עם מתכות אחרות כמו נחושת, כסף ופלדיום, כך נקבע המחיר של טבעות נישואין מהסוגים האלו. באופן טבעי, ככה שהזהב מעובד פחות ומעורב עם מתכות אחרות, ככה מחירו יהיה גבוה יותר. זאת, בעוד שלמתכות הטיטניום יש משקל נמוך, אבל הן חזקות מספיק כדי לעמוד בפני בלאי יומיומי בטווח הארוך.

טבעות נישואין מסוג טיטניום לא עמידות כמו מתכות זהב, אבל הן בחירה נפוצה גם כן. ובנוסף לגורמים הנ”ל, חשוב כמובן גם לציין את הנושא של סוג אבן החן שבה הטבעת מעוטרת. האם אתם מחפשים אבן יותר בסגנון וינטג’ או מודרני? האם אתם רוצים התאמת צבעים בין הטבעת לבין אבן החן? מאיזה חומר תהיה עשויה האבן? אלו כולם פקטורים שמשליכים על מחיר טבעות נישואין מסוגים שונים.

לבחור את טבעת הנישואין הנכונה

ההמלצה הכי נכונה שנוכל לתת לכם הוא, פשוט לגשת לתיבת התכשיטים של בני הזוג שלכם וללוות באופן זמני טבעת מהמגירה או התיבה. עשו זאת בחשאיות והקפידו להחזיר את הטבעת בדיוק למקומה, אבל לא לפני שתיגשו עם הטבעת לחנות התכשיטים.

בנוסף, אנחנו ממליצים גם לצלם את סט הטבעות של בת או בן הזוג, ולקחת את הצילום אתכם לחנות התכשיטים. ככה תוכלו לעבור על טבעות נישואין מסוגים שונים, להשוות אותן לטבעות של יקיריכם ולבחור בטבעת הנכונה ביותר.