בשנים האחרונות אנחנו רוצים עליה במגמה לביקוש אחר סידור ארון. סידור ארון הוא בעצם ארגון מחדש של ארגון הבגדים שלנו הכולל בתוכו מיון פריטים, מסירה לתיקון במידת הצורך ולעיתים אף כולל בניית קולקציה חדשה ויצירתית עבור הלקוח.

לכל ארון סיפור שלו, אך מה שמאחד את כל ארונות הבגדים שלנו – הוא מכיל יותר מידי פריטים.

כן, אנחנו כאנשים אוהבים שפע, אבל דווקא במקרה של ארון הבגדים שלנו השפע הזה הוא מיותר לגמרי. אם נהיה כנים עם עצמנו ונבחן את ארון הבגדים שלנו לעומק, נוכל לזהות רק מספר פריטים בודדים אותם אנחנו לובשים ויתר הבגדים שנמצאים בארון נמצאים שם כקישוט בלבד.

מהי מלתחה חכמה?

מלתחה חכמה היא שילוב של מגוון פריטי לבוש כגון ג’ינסים, בגדים בסייסים, חולצות מודפסות, ועוד מגוון פריטים אשר יאפשרו לך ליצור טוטאל-לוק בדרך קלה ופשוטה.

אז איך עושים את זה? החלטנו לשתף אתכם במספר טיפים שיעזרו לכם להפוך את המלתחה שלכם לחכמה במיוחד.

ניקוי תפאורה

השלב הראשון הוא קודם כל לנקות את פריטי התפאורה מהארון שלנו. כן כן, אותם בגדים שלא לבשנו ב-3 השנים האחרונות (ומניסיון – גם לא נלבש) והחלטנו להשאיר אותם מבחינה סנטימינטלית, בתקווה שהם יחזרו לאופנה (או למידה שלנו).

בגדים אלו צריכים לצאת מהארון באופן מיידי ולא לחזור לשם לעולם.

פרטי בסיס

את עיקר המלתחה שלנו אני רוצה להרכיב מפרטי בסיס. בגדים בשלל צבעים וגזרות פשוטות וקלאסיות, מה שנקרא “פרחי הקיר”.   החשיבות של פריטים אלו הוא שאף אחד לא יזכור אותם ולכן נוכל “לחוש עליהם”.

 לדוגמה: ג׳ינס כחול, מכנס כהה, חולצות בייסיק בצבעים שונים, ג’קטים, שמלות בצבעים חלקים  וכן הלאה.

כאשר רוב המלתחה שלנו תהיה מורכבת מפריטים האלו יהיה לנו ממש ממש קל לשלב אותם ביחד, הוא בשילוב עם האקססוריז הנכון נוכל לייצר כל פעם מראה חדש ורענן אם מותר הפריטים בדיוק.

אקססוריז

הטיפ הבא מתייחס לאקססוריז. במקרה של אקססוריז מומלץ מאוד להשקיע בהרבה מאוד אביזרים שיתנו את הטאץ’ המיוחד להופעה וישדרגו לנו את המראה בלי מאמץ.

מומלץ לבנות קולקציה ומרכיבה מגוון שרשראות, עגילים, טבעות, תיקים, מטפחות, פאוצ’ים, כובעים ועוד.

טרנדים

בכל מה שקשור לטרנדים ההמלצה שלנו היא לקחת אותם בערבון מוגבל. לא כל פריט שנמצא עכשיו “באופנה” הולך להישאר איתנו בשנים הקרובות . לכן במקרה של טרנדים מומלץ מאוד לקנות במינון נמוך מאוד ולהשתדל לרכוש רק במחירים זולים.

 את אותם טרנדים שאני אקנה נוכל לשלב עם המלתחה הבסיסית שלנו וככה נגדיל את אפשרויות הלבוש היומיומיות שלנו.

אז בקיצור תפסיק בשביל שנוכל להתפשט את העמידה מול הארון בבוקר ולחסוך את האימרה “אין לי מה ללבוש”, המלצה שלנו היא לבנות מלתחה חכמה בהקדם שמורכבת מפריטים “לא זכירים”  וכך נוכל להנות מבגדים מאלו למשך זמן בצורה יעילה.

בהצלחה 🙂