רבים יגידו שחודש מאי הוא אינו המועד הנכון לדבר על טרנדים, כיוון שנושא זה כבר נחקר בדצמבר אשתקד ובינואר השנה, אך וירוס הקורונה שפרץ לחיינו, שינה את חיי היום יום שלנו מהקצה אל הקצה. הריחוק החברתי הפך לנורמה, אולמות וגני אירועים ברחבי הארץ נסגרו, מאות חתונות בוטלו או נדחו למועד בו ניתן יהיה לארח לפחות מעט מהאורחים שהוזמנו. כל תעשיית האירועים, ביניהם גם סלוני הכלות, הפסיקו את פעולתם.

בימים אלו אנו רואים חזרה זהירה לשגרה, אך תחום האירועים עוד רחוק מלשוב לפעילות מלאה, התואמת את חודשי האביב והקיץ העמוסים.

בפני מעצבי שמלות הכלה עומדים אתגרים חדשים רבים וביניהם:

קודם כל, תחשבי!

1. קושי שיווקי – שבוע האופנה ברחבי העולם בוטל השנה ולכן, המעצבים שתכננו להציג את היצירות שלהם לקהל הרחב, סובלים כעת מאי החשיפה. נכון שלרב מעצבי שמלות הכלה בישראל יש אתרי אינטרנט בהם הם יכולים להציג את הקולקציה שלהם, אך אין להשוות בין החשיפה באתר האינטרנט לבין החשיפה בסדר הגודל של שבוע האופנה.

2. קושי להשלים קולקציה ומחסור בחומרי גלם  – כיוון שמעצבים רבים משתמשים בבדים, תחרות וחרוזים המיובאים מאירופה מוכת הקורונה, הם חווים מחסור שאינו צפוי להיפתר בחודשים הקרובים.

3. התאמה של שמלות לאירועים שנדחו – בחודשים הקרובים יצטרכו המעצבים לעמוד מול דרישה חדשה עבורם: התאמת השמלות שכבר נרכשו לעונת האירוע החדשה. כלה שרכשה שמלת כלה לחתונת קיץ ודחתה את האירוע שלה לחורף בשל נגיף הקורונה, זקוקה מן הסתם להתאמת השמלה למזג האוויר.

בארה”ב, שעדיין נמצאת בשיא ההתמודדות שלה עם הנגיף, רואים כמה טרנדים ברורים שנוקטים מעצבי שמלות הכלה שחוששים לפרנסתם בימים אלה:

1. הגברת המודעות לצורך בשיווק אונליין – אלה שהזניחו בעבר את אתרי האינטרנט שלהם, משקיעים את זמנם כעת בחידוש האתר והתאמתו למציאות החדשה.

2. מעצבים רבים מציעים התייעצות בפלטפורמות וירטואליות כגון זום. בעת היעוץ הם מסבירים לכלות על תהליך העיצוב, עוזרים להן לקחת מידות בצורה נכונה ומקשיבים לדרישות ולבקשות שיש להן. יש כאלה שאף מציעים מדידה וירטואלית של שמלה מובחרת באתר האינטרנט.

3. שליחת דוגמאות של בדים ותחרות לבית הלקוח על מנת שהלקוחות יוכלו לחוש את הבד ולהתרשם ממנו מבלי לצאת מהבית.

 בעקבות המחסור הצפוי בתחרות ורקמות עוברים מעצבים רבים, לשמלות “פשוטות” יותר מבחינת רקמה, חרוזים וכו’ אך עמוסות עיצובית. דהיינו, הדגש עובר עתה לשמלה מינימליסטית לכאורה, מצד אחד אפשר לראות שמלות מיוחדות וצנועות יותר, עם שרוולים ומחשופים פחות חושפניים, ומצד שני שמלות המדגישות את הגזרה לתפירה מיוחדת. המלצה נוספת היא להשקיע יותר באקססוריז, כגון זר כלה מיוחד, כפפות, תכשיטים ועוד.

 הטיפ שלנו לכלות החוות עכשיו אתגרים חדשים: היו פתוחות לשינויים שמציע לכם המעצב. נכון שחלקם הם שינויים המתרחשים עקב אילוצים אלה או אחרים, אך מעצב טוב, יוכל לגרום דוקא לשמלה הכי “פשוטה וצנועה” להיראות נהדר.