בהתחשב במספר הפעמים שיצלמו אותך, ובבני המשפחה והחברים שיצעקו לך ״תני חיוך!״ במהלך מסיבת הכלולות, אך טבעי שתרצי להבטיח שהשיניים שלך ייראו במיטבן. כלות בדרך כלל מוטרדות מהאופן שבו ייראו השיניים שלהן כשיצולמו אותן ביום חתונתן. שיניים סדוקות, מוכתמות, עכורות – הן כמה מהבעיות היותר נפוצות עימן מתמודדים רופאי שיניים שכבר טיפלו בלא מעט כלות לעתיד. למרבה המזל, יש דברים רבים שתוכלי לעשות במהלך האירוסין כדי להבטיח שמתחת לחופה תוכלי לחייך את החיוך המושלם שלך.

הנה כמה עצות שרופאי שיניים היו רוצים לספר לך ברגע שאת מתארסת.

קבעי תור לייעוץ עם רופא השיניים

קודם כל הצעד הראשון: קבעי תור לרופא השיניים. חשוב להתחיל מוקדם בתהליך הטיפול בחיוך כך שלא תיכנסי ללחצים מיותרים ממש לפני החתונה. כמובן שהכול תלוי במצב השיניים שלך ובטיפול המתאים למצבן.

לדוגמה, ציפוי חרסינה יכול להימשך מספר שבועות, וטיפול אורתודונטי ליישור שיניים יכול להימשך עד שנה ויותר. לכן, תכנני את הטיפול בשיניים לפחות שנה לפני היום הגדול. התייעצות עם רופא שיניים קוסמטי בשלב מוקדם, יאפשר לך להבין מהן האפשרויות העומדות בפנייך.

קבעי תור לשיננית לניקוי שיניים

לא היית מעבירה ווקס על המכונית מבלי לדאוג קודם לניקיון הרכב. באותו אופן את לא יכולה להלבין את השיניים שלך מבלי לנקות אותן קודם. הניקוי גם יעזור לך לראות מהו הטיפול המקצועי הנדרש לשיניים שלך כדי להבטיח לך חיוך יפהפה ובוהק.

התחילי בהלבנת שיניים

אל תשאירי את הלבנת השיניים לרגע האחרון! תהליך ההלבנה נמשך בדרך כלל לפחות שבוע עד שבועיים, תלוי בתוצאות הרצויות לך, לכן חשוב לא לדחות אותו ואז להלחיץ את לוח הזמנים העמוס שלך.

אחת הטעויות הגדולות ביותר שכלה יכולה לעשות לפני יום החתונה שלה היא להלבין את השיניים שלה יום או לילה לפני האירוע. רופאי השיניים לא ממליצים לעשות זאת, כי חשיפה מקרית של רקמת החניכיים לחומר ההלבנה, עלולה לגרום לגירוי החניכיים. אם את רוצה להלבין את השיניים בשיטה ביתית, התייעצי עם רופא השיניים לגבי השיטה הטובה ביותר עבורך.

שמרי באופן שגרתי על בריאות הפה שלך

הרבה דברים מעסיקים אותך בחודשים שקודמים לחתונה שלך, אבל טיפול שיניים בדרך הנכונה צריך להיות בראש סדר העדיפויות שלך. קחי בחשבון שהדבר הטוב ביותר שכלה יכולה לעשות עבור שיניה, הוא לשמור על בריאות הפה באופן שגרתי גם כשהיא מאוד עמוסה בארגון כל הפרטים הקשורים לחתונה שלה.

הקפידי על דיאטה שתספק לך חיוך לבן וזוהר

מצד אחד, תזונה המורכבת מחטיפים פריכים כמו תפוח עץ או סלרי, יעילה כמו צחצוח שיניים. זאת משום שפירות וירקות גולמיים עמוסים בסיבים תזונתיים אשר נחשבים לשוחקי שיניים טבעיים שיכולים לסייע בניקוי השיניים שלך.

מצד שני, הימנעי ממזונות כהים ודבקים, שהם האשמים העיקריים להכתמת השיניים שלך. זה אומר שעלייך להיזהר ממאכלים כמו:

  • יין אדום
  • קפה
  • רוטב ברביקיו
  • חומץ בלסמי

שימי לב למשחת השיניים שלך

מומלץ להימנע ממשחות שיניים עם מרכיבים שוחקים (כמו סיליקה), במיוחד אם את סובלת משיניים רגישות, או שלא הצטברה כמות גדולה של כתמים על השיניים. חפשי משחות שיניים שמכילות מרכיבים בטוחים (כמו Kaolin clay ו-Bentonite clay), ועם זאת פחות שוחקים, שיוכלו ללטש את הכתמים שהצטברו על שטח השיניים שלך.

בדקי את תכשיר מי הפה שבו את משתמשת

תכשיר מי הפה עשוי להפוך את נשימת הבוקר שלך לנסבלת יותר, אבל הוא גם יכול לפגוע בשיניים שלך.

האלכוהול שבמי הפה עלול:

  • לייבש טיפולי שיניים שעברת, כמו הדבקות ומילויים.
  • ולהחליש את מבנה השיניים הכללי.

לאור זאת, רופאי השיניים ממליצים על מי פה עם נוסחה טבעית נטולת אלכוהול. תכשיר מי פה חסר צבע הוא המוצר הטוב ביותר לשמירה על לובן השיניים שלך.

ללגום בצורה נבונה

יש רופאי שיניים שממליצים ללגום את הקפה או התה דרך קשית (רצוי כמובן קשית מתכלה לשמירה על הסביבה), וכך למנוע מגע ישיר בין המשקה לבין השיניים ולסייע במניעת כתמים. אז אם את ממש לא מסוגלת לוותר על הקפאין, התחילי להחזיק בתיק כמה קשיות מתכלות, לפחות עד לאחר החתונה שלך.