רגע אחרי הצעת הנישואין וההיענות לה, הופכת בת הזוג למאורסת וכלה לעתיד. אך מעבר לתארים השונים שהיא נושאת עמה כעת, יש שורה של דברים ומטלות שעליה לעשות בשביל להגיע אל יום החתונה מוכנה, מבלי להחמיץ ולפספס דבר.

במאמר זה אנחנו נסקור את רשימת המטלות שעליה לבצע, בין אם זה בהקשר של דברים שקשורים ספציפית אליה ובין אם זה בהקשר של דברים שקשורים לחתונה באופן כללי ועליה לבצע ביחד עם בן הזוג, החתן לעתיד.

רשימת המטלות עבור הכלה

שמלה – הדבר הראשון שרוב הכלות פונות לעשות אחרי הצעת נישואין, הוא להתחיל לחפש שמלה מתאימה לאירוע. לשם כך הכלה יכולה להשתמש במגוון אתרים באינטרנט, מגזינים, חנויות המתמחות במכירה או השכרה, וכן ניתן לפנות אל מעצבות ותופרות אשר יכולות לעצב ולתפור שמלה בעיצוב אישי. לשם בחירה ומדידה, אפשר להיעזר בבנות משפחה או חברות קרובות.

נעלים, תכשיטים ופריטי אופנה

מלבד שמלה, יש להחליט גם אילו נעליים לנעול, אילו תכשיטים לענוד ובאילו קישוטי אופנה להשתמש. רצוי מאוד שהכל כמובן יתאים וישתלב היטב עם השמלה עצמה.

איפור ועיצוב שיער – על הכלה למצוא מאפר/ת וכן מעצב/ת שיער מתאימים, לקבוע פגישה לפני וכמובן גם ביום האירוע עצמו. אפשר להיעזר בהמלצות וחוות דעת של חברות, בנות משפחה, וכן של גולשות באינטרנט.

פדיקור/מניקור

מלבד איפור ועיצוב שיער, כלות רבות בוחרות גם לסדר ולעצב ציפורניים, כולל לק וכל מה שנלווה לכך. גם כאן, יש לקבוע מועד מראש ולתאם עם אשת מקצוע לפני האירוע, על מנת שבאותו יום יהיה ניתן לבצע את זה.

שושבינות ובגדים

אם הכלה בוחרת שיהיו לה שושבינות, מלוות בזמן החופה או בשלבים אחרים, יש להחליט מי הן יהיו, וכן מה הן ילבשו. הרבה פעמים הכוונה היא שכולן ילבשו שמלה באותו צבע.

צילומים

 ישנן כלות הבוחרות לערוך בוק צילומים, לא רק ביחד עם החתן אלא גם לבדן, לעיתים ביחד עם בנות משפחה וחברות. מעבר לכך, הרבה פעמים הכלה היא זו שמתעסקת בכל מה שקשור לצילומים לפני החתונה (יחד עם החתן) בשביל שזה יתאים למה שהיא מחפשת, בין אם זה מבחינת תנאים ובין אם זה מהיבטים אחרים. לכן עליה לפנות לצלמים, לקבוע היכן לערוך את הצילומים, מתי ועוד.

רשימת מוזמנים

כפי שהחתן צריך לערוך רשימה משלו, כך גם הכלה צריכה להכין רשימה משלה, בני משפחה, חברות וחברים ועוד. עליה גם לדאוג שההורים שלה יספקו את הרשימה שלהם.

מקווה ורבנות

בנות אשר בוחרות להתחתן דרך הרבנות צריכות לתאם פגישה עם מדריכת כלות וכן לתאם את מה שנדרש בשביל לקבוע טבילה במקווה לפני החתונה.

מסיבות

אם הכלה מעוניינת במסיבת רווקות, אז עליה לבקש מאחת החברות לתכנן או לעשות זאת בעצמה. בדרך כלל נהוג לעשות זאת מספר ימים לפני החתונה.

רשימת מטלות עבור הכלה והחתן ביחד

דבר ראשון שעליהם לעשות כזוג מאורס שעומד להתחתן, הוא לחפש אולם או גן אירועים שיתאים לצרכים שלהם, אז הם גם יוכלו לקבוע תאריך לחתונה. בהמשך יוכלו להפיק הזמנות ולשלוח אותן למוזמנים שלהם.

במקביל, הם יוכלו להתחיל ולחפש חברות קייטרינג, צלמים, תקליטנים וספקים אחרים בהם יעזרו לצורך תכנון ועריכת האירוע. הם יצטרכו גם להחליט כיצד לעצב את המקום ואת האירוע בכלל, לוח הזמנים שלו, להחליט מי יחתן אותם, מה יהיו שירי הכניסה והיציאה מהחופה, וכן איפה הם רוצים לבלות את הלילה הראשון כזוג נשוי.