בחירת שמלת כלה היא אחת הבחירות המרגשות ביותר בתכנון החתונה. נכון, מרגש לבחור טבעות נישואין, את האולם, התאריך ואת ההזמנה, אבל אין דבר מרגש יותר מללבוש לראשונה את השמלה הלבנה המושלמת ולהבין שהיא האחת! 

ועל אף שהבחירה הזאת היא בהחלט מרגשת, היא גם קצת מלחיצה, עמוסה, ומעלה את השאלה: איפה בכלל מתחילים?! כדי  לענות על השאלה, ארגנו לך את המדריך המלא לבחירת שמלת כלה – כל השלבים בדרך לשמלה המושלמת!

קודם כל, תחשבי!

לפני שאת רצה לכל חנויות המעצבים ומתחילה למדוד כל שמלת כלה על הקולב, כדאי קודם שתחשבי ותתכנני מה הסגנון שאת מחפשת. השוק מוצף בכל כך הרבה סגנונות ודגמים, שברגע שיוצאים מהבית יכולים להתבלבל. לכן, שבי עם עצמך, חשבי מהי שמלת החלומות עבורך, איזה מעצב מדבר אלייך, חפשי קצת באינטרנט והתקבעי על הסגנון שלך. כך תהליך החיפוש יהיה הרבה יותר מדויק ולא תצטרכי לבקר בכל חנות שנייה בדיזינגוף. כדאי להתחשב גם במבנה הגוף שלך, וכן בסוג האירוע (שמלה לאירוע שישי צהריים היא שונה משמלה לחתונת ערב).

צרי רשימת מעצבים

אחרי שהחלטת מה מדבר אלייך, התחילי לשוטט באינטרנט ובחרי את המעצבים שאת הכי מחוברת אליהם. שימי לב גם לתקציב שלך, ובחרי במעצבים שהם ריאליים במסגרת התקציב (כמו שאת בטח יודעת, שמלות יכולות להגיע למחירים גבוהים במיוחד!). צרי רשימה לא ארוכה מדי (3-4) של המעצבים האלו והיכן הם נמצאים. כדאי להתחיל בחיפושים מספיק זמן לפני החתונה – כחצי שנה –  כי תמיד יש התאמות שצריך לבצע וחבל להיות בלחץ. לכן, ברגע שיש לך רשימה זה הזמן לבקר בסטודיו!

הגעה לסטודיו

אחרי שיש לך רשימת מעצבים קצרה, בקרי במקומות שלהם ומדדי כמה שיותר שמלות כדי להבין איזו הכי מחמיאה לך. הפכי את יום הביקורים בסטודיו ליום מרגש, והביאי איתך חברה או אמא. תמיד כדאי לשתף את המעצבת, לשאול מה היא חושבת, מה הכי מתאים לך וכדומה, אך בסופו של דבר הבחירה היא לגמרי שלך.  כמו כן, קבלי רושם לא רק מהשמלה, אלא גם מהמעצב או המעצבת – את הולכת לבלות איתם לא מעט זמן בתיקונים והתאמות, ואם לא ממש אהבת את השירות, עדיף לוותר. 

בחרי את השמלה שלך

כמו שאמרנו, בסופו של דבר הבחירה היא שלך! אחרי שביקרת בכמה מקומות, בטוח יש שמלה אחת שעשתה לך קווץ’ בלב. זאת כנראה האחת. חשוב לבחור בשמלה שאת אוהבת, מרגישה איתה בנוח, מחמיאה לך ומתאימה לסגנון שלך (אין טעם לבחור בשמלה גרנדיוזית אם את בחורה צנועה!).

אחרי זה יגיע שלב בחירת טבעות נישואין, חליפה לחתן (הרבה פחות משמעותי!) וכמובן נעליים ואקססוריז אחרים. בנוגע לשמלה, מכאן זה כבר עניינים של תיקונים והתאמות, כדי שהשמלה שלך תהיה מוכנה ומושלמת ליום המרגש!