כשמדמיינים חתונה, בדרך כלל האסוציאציה הראשונה היא של קיץ – אבל גם בחורף, למרות הקור והימים הגשומים, אפשר לערוך חתונות מלהיבות מאוד. במיוחד זוהי אופציה מתאימה למי שסובלים מחום ולחות, ומעדיפים לקיים את האירוע המרגש ביותר בחיים שלהם כשהטמפרטורות נמוכות והלחות גם. לקראת כל חתונה בחירת השמלה היא אחת ההחלטות החשובות ביותר אם לא החשובה מכולן, ובחורף ישנם כמה דגשים שחשוב שתיקחי בחשבון.

הבדים המתאימים לשמלה בחורף

הקיץ הוא העונה של השמלות הקלילות, ובמקרים רבים גם חושפניות יחסית. בחורף כדאי להעדיף שמלת כלה עם נוכחות משמעותית יותר ואפילו דרמטית, כזו שתתכתב עם מזג האוויר, עם העננים שתלויים מעל ועם האווירה שמייצרת העונה הקרה (והקצרה למדי בישראל).

בהתאם הבדים הנכונים עבור שמלת חורף הם אלה הדומיננטיים – משי, סאטן או שיפון. למעשה מבחינה זו הבחירה להתחתן בנובמבר, דצמבר, ינואר או פברואר מתגלה כיתרון משמעותי: המשי למשל הוא בד שמשדר גם יוקרה וגם רומנטיקה. הבעיה היא שמדובר בבד לא גמיש, ובקיץ הוא עלול לייצר חום גוף גבוה ותחושה לא נעימה. בחורף לעומת זאת המאפיין הנ”ל כלל לא מורגש, כך שתוכלי ללבוש גם שמלה ממשי או משיפון.

שמלה בהתאמה מלאה לטמפרטורה בכל מקום

שמלת הכלה תשמש אותך לאורך כל יום החתונה – קודם כל לצילומים המקובלים והחשובים, ולאחר מכן לחופה ולחלקו הראשון של האירוע, עד שמתחילה מסיבת הריקודים. רוב הכלות מעדיפות להחליף אאוטפיט לקראת החלק האנרגטי של המסיבה, אבל זו כמובן אינה חובה. בכל מקרה, מאחר שעשויים להיות הבדלי טמפרטורה משמעותיים לאורך היום – ובפרט כשחלק מהפעילות הוא תחת כיפת השמיים (למשל צילומי החוץ) וחלק במקומות סגורים וסביר להניח מחוממים – נדרשת שמלה שאפשר להתאים אותה לתנאים. האופציה הנוחה ביותר היא שמלה עם בגד גוף שכולל גם שרוולים ארוכים – כשקר תוכלי ללבוש את השמלה עם בגד הגוף (שכמובן יעוצב כך שייצור הרמוניה מושלמת עם השמלה), וכשחם תוכלי להסיר את הבגד ולהישאר “רק” עם השמלה. דרך נוספת להבטיח גמישות מרבית היא שרוולים שניתנים להסרה וגם עליונית תספק מענה לצורך הזה.

צבעים מעניינים

החורף נתפש כעונה אפרורית, ולכן אחת ההמלצות לגבי שמלות כלה בעונה הקרה היא לשקול צבע שאינו גוון לבן. למעשה תמיד כדאי לחשוב מחוץ לקופסה – לדוגמה, חתונת חורף בארטיסטה, אולם האירועים החדש והמעניין בשרון, תהיה תמיד חוויה מקורית וייחודית. בהקשר של צבע שמלת הכלה, האופציות בחורף הן אפור בהיר, פלטינה כסופה ושמנת. כלות שלא חוששות לצאת מהקווים ישבצו גם חגורה או אקססוריז אחרים בגוונים שימשכו תשומת לב – למשל שחור, חום או אדום.

המלצה נוספת היא שמלות שיש בהן משחק מעניין בין אטום לשקוף, כך שמצד אחד לא תקפאי ומצד שני תרגישי נחשקת ומרשימה.