אם אתם אוהבים את עולם האופנה והחלום הגדול שלכם הוא לפתוח עסק לבגדים, אנו ממליצים לכם קודם להתחיל מלימודים מקצועיים וכך לצבור ידע באחד המקצועות הנחשקים והמכניסים ביותר. אז מהי הדרך שעליכם לעבור על מנת להקים עסק בתחום? המשיכו בקריאה וגלו בעצמכם…

פרמטרים שיש להתייחס אליהם כאשר פותחים עסק לבגדים

תתחילו להגשים את החלום הגדול עם עמידה במספר פרמטרים בהם:

  • הכנת תכנית עסקית – לכל עסק ובפרט לעסק לבגדים, מומלץ להכין תכנית עסקית מסודרת. בתכנית, תכללו את פלח או פלחי השוק שתרצו לפנות אליהם, תציינו את המטרות, היעדים והתחזיות לרווחים וכו’. כאשר יש תכנית עסקית, קל יותר להקים את החנות או העסק.

  • מיקום – המיקום של העסק יכול להשפיע על ההצלחה ועל הנראות של העסק. אתם תעדיפו חנות בגדים במיקום מרכזי, מאשר במיקום נידח, מוסתר או כזה שבקושי עוברים בו אנשים.

  • הוצאות – כאשר יש לכם חנות, יש גם הוצאות נלוות בהן, ארנונה, מים, חשמל, שכירות, מיסים וכו’. יש לקחת בחשבון את כל ההוצאות.

  • ערך – תחשבו על הערך שהחנות שלכם נותנת. כאשר מדובר על חנויות בגדים, יש תחרות גדולה כי יש עוד המון חנויות מתחרות שימכרו את אותם המוצרים. על כן, עליכם לחשוב מה ייחודי בחנות שלכם ומדוע כדאי ללקוחות לרכוש דווקא מכם.

  • מחיר – מחיר הפריטים שתמכרו בחנות הבגדים שלכם, צריך לכלול גם מע”מ. על כן, עליכם לגבות מחיר שיכול לשקף את ההשקעה על אותם הפריטים וגם כזה שיכסה את העלויות וההוצאות השונות שמשפיעות עליו.

  • ניהול מלאי – כאשר מדובר על חנות בגדים, יש לנהל את המלאי בצורה הטובה ביותר. לשם כך, יש להיעזר בתוכנה לניהול מלאי. באמצעות התוכנה, תוכלו לדעת איזה פריטים נמכרים יותר טוב, האם יש חוסר בפריטים מסוימים וכו’.

שימוש במתקני תצוגה להשפעה על ההצלחה המסחרית שלכם

זה לא מספיק רק להקים את החנות, עליכם גם להמשיך לשלב העיצוב שלה. ניתן להשתמש במתקני תצוגה, סטנדים לבגדים, מדפים וכו’, על מנת להשפיע לא רק על העיצוב אלא גם על ההצלחה של חנות הבגדים שלכם. חשבו על הדרך בה אתם רוצים להציג את המוצרים שלכם וחשבו על הלקוחות שברוב המקרים נוטים לרכוש פריט ביגוד, בהתאם לדרך שבה הוא מוצג בחנות. אין ספק שמתקני התצוגה הם פרקטים, יפים, מושכים ויש להם אפקט גדול ומשמעותי בכל הקשור לתהליך הקניה והמכירה של הפריטים השונים.

שורה תחתונה

אם תקפידו על יישום של כל אחד מהפרמטרים שהוזכרו לעיל, תוכלו לדעת שאתם מקימים חנות בגדים בצורה הטובה והנכונה ביותר. עם הזמן, החנות שלכם תשגשג וכל זאת תודות לכך שהיא מנוהלת בצורה הנכונה והמקצועית ביותר. שיהיה בהצלחה!