ברכות! מצאת את בן או בת הזוג שרציתם, הצעתם נישואין או קיבלתן הצעת נישואין, והשבתם בחיוב. כעת, אתם זוג מאורס שצריך להתחיל ולתכנן את החתונה, שאמורה להיות אחד הימים המרגשים והמשמחים ביותר בחייכם. עכשיו, עולות הרבה שאלות ואולי אפילו קצת דאגות בנוגע לחתונה וארגונה. במאמר שלפניכם, נדון ב-5 טיפים שימושיים לפני החתונה.

טיפ ראשון – הכנת רשימות

אמנם מדובר רק בתכנון מקדים והמלאכה עוד מרובה, אך עבודה יעילה וממוקדת היא דבר חשוב מאוד, במיוחד כאשר מדובר בהפקת אירוע גדול וחשוב. ככל שתהיו יותר ממוקדים, כך יהיה לכם קל יותר לארגן את החתונה. חשוב מאוד להיסגר ולהחליט ביניכם על רשימת המוזמנים, רעיונות לחתונה, גודל האירוע וכתלות בכך האולמות שאתם רוצים לבחון, ספקי החתונה הדרושים בהתאם לאולמות, ועוד. ככל שתדעו מראש מה נדרש מכם, ותיצרו לעצמכם מעין צ’קליסט – כך העבודה תהיה נוחה יותר.

טיפ שני – בחירת הבגדים לחתונה

אמנם העולם שבו אנו חיים, במיוחד באזורי מרכז הארץ, לאט לאט אינו נוטה להיכנס לתפקידים מגדריים, אך עדיין, קשה להתעלם מכך שתהליך בחירת שמלת כלה עשוי להיות מורכב הרבה יותר מתהליך בחירת החליפה לחתן. כך או כך, עליכם לבחור ולהתמקד בביגוד המתאים ביותר עבורכם, ולשם כך, מומלץ לטפל בנושא זה בהקדם כדי שיהיה לכם מספיק זמן להיחשף לאפשרויות השונות, לנסות ולמדוד, להתלבט, ולבחור בביגוד שתרגישו בו הכי טוב שאפשר ביום כה מיוחד.

טיפ שלישי – בחירת מיקום האירוע

יש מספר דברים שיזכרו לעד באירוע חתונה מעבר לשבירת הכוס, טבעת אירוסין וכד’. אחד מהם הוא מיקום האירוע, בין אם זה אולם, גן אירועים, וכד’. המקום שבו תיערך החתונה יופיע בכל התמונות, בהזמנה, ובשאר המזכרות שילוו אתכם לאורך השנים, ולכן, חשוב ללכת ולבחון מקומות בהתאם לרשימת שהגדרתם לעצמכם. אם עקבתם אחרי הטיפ הראשון במאמר, אתם ממוקדים ויודעים פחות או יותר מה אתם מחפשים, והתהליך לא אמור להיות קשה במיוחד.

טיפ רביעי – בחירת המוזיקה

במסגרת ההכנות, פגישות עם ספקים, תיאום ציפיות וכיוצא בזה, אתם תיפגשו עם הדי ג’יי של האירוע. בין אם מדובר בדי ג’יי שמספק האולם ובין אם בחרתם אותו בעצמכם, מומלץ מאוד לשבת איתו למספר דקות בשביל להחליט על כיוון כללי לאירוע. בסופו של יום, באירוע כמו חתונה האווירה חשובה במיוחד, והאווירה מושפעת ישירות מן המוזיקה שמתנגנת ברקע. לכן, כשהאפשרות עוד בידכם – תכננו את המוזיקה כך שתתאים ישירות אל האווירה שאתם רוצים ליצור באירוע שלכם.

טיפ חמישי – תיהנו מהדרך

אולי אתם חושבים לעצמכם אחרי קריאת המאמר שתכנון חתונה הוא כאב ראש אחד גדול. ובכן, זה נכון, אבל רק חלקית. לא מדובר בתהליך קל, אין עוררין על כך, אבל מדובר בתהליך כיפי ומרגש, שחשוב לא פחות מהתוצאה הסופית. לכן, אל תישכחו לקחת אוויר וליהנות מהדרך.